İftar menüleri 2024: 15. Gün İftar Menüsü

Ramazan ayının bugün itibariyle tam ortasındayız. 30 günlük bu mücadele de yolu yarıladık.

Bu güne kadar sevdiklerimiz için mutfağa girip birbirinden lezzetli iftar sofraları hazırladık. Yine aynı şekilde iftar sofrası hazırlığımız devam edecek. Ramazan ayının 15. günü iftar menüsünde de sevdiklerimizi mutlu edecek bir menü ile karşınızdayız.

15. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Gendime çorbası,
  • Mantar sote,
  • Özbek pilavı,
  • Kolay katmer tatlısı

GENDİME ÇORBASITürk mutfağına ait yöresel çorbalardan bir tanesi olan gendime çorbası, halk arasında gendüme çorbası olarak da bilinir. Gendime çorbasını yapmak için bakliyatları bir gece önceden ıslatmak yerine hazır haşlanmış olanlarını kullanarak çorba tarifini pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Doyuruculuğu yüksek: Gendime çorbası tarifi

MANTAR SOTERamazan ayının 15. günü iftar menüsünde et yemeğini aratmayacak bir mantar sote tarifi ile devam ediyoruz. En az et ve tavuk kadar besleyici özelliği bulunan bu yemek, mantar severlerin favori tarifi olabilir.

En lezzetli vegan tarif: Mantar sote tarifi

ÖZBEK PİLAVIBir pilav düşünün ki içinde havuç, et, sarımsak ve soğan var. Yapması ne kadar meşakkatli olsa da yemesi de bir o kadar lezzetli Özbek pilavı ile devam ediyoruz. Aman dikkat pilavı fazla kaçırmayın çünkü bugünkü menüde tatlı da çok iştah açıcı!

İftar sofralarınızı süsleyecek: Özbek pilavı tarifi

KOLAY KATMER TATLISIÇıtır çıtır pişen incecik yufkası ve içerisindeki fıstığı ile katmer tatlısını kim sevmez ki! Kebapçılarda yemeyi sevdiğimiz en lezzetli tatlılardan bir tanesini de bugün ev de sadece 10 dakika içerisinde 15. gün iftar menüsüne yapıyoruz.

Çayı ve kaymağı hazırlayın : Kolay katmer tatlısı tarifi  

Farklı bir menü alternatifi için:

Şimdiden afiyet olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x