Erbakan yeni projesini açıkladı: 63 bölgeye ‘Refah Market’

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 31 Mart seçimlerinde Hakkari’nin Derecik Belediye Başkanı seçilen Hasan Dinç’i ziyaret etti.

Dinç’i tebrik eden Erbakan, daha sonra parti binasına geçerek burada toplanan kalabalığa seslendi. “Bu bölgede bulunmaktan dolayı büyük bahtiyarlık yaşıyorum. Erbakan hocamız bu bölge insanıyla dertlendi. Bu bölge insanın hakkını savunurken yaptığı konuşmadan dolayı ceza aldı. Siyası yasaklı hale geldi” diyen Erbakan şöyle devam etti: “Kürt kardeşlerimizin hiçbir ayrımcılığa maruz kalmadan Türküyle, Kürdüyle ve Arabıyla ümmet kardeşliği bilincinde İslam kardeşliği bilincinde bir ve beraber olmamız gereklidir. Bölge insanı üretime, istihdama ve kalkınmaya yönelik bir adım atılmışsa bunlarının hepsinin altında Erbakan hocamızın imzası var. Bugün Yeniden Refah Partisi olarak milli görüş olarak bu bölgedeki insanları samimi bir şekilde kucaklaşmak için bizde buradayız.”

Yerel seçimlerde kazandıkları tüm belediyelerde ‘Refah Market’ kuracaklarını söyleyen Fatih Erbakan, “Bizim aldığımız 63 belediyenin bulunduğu yerlerde inşallah Refah marketleri kuracağız. 63 belediyemizin bulunduğu yerlerde üretilen ürünleri alıp o marketlerde satışını sağlayacağız. Derecik’in tahini ve unu gerekirse Urfa’da satılacaktır. Belediyecilik hizmetlerine ilave olarak o bölgenin halkına istihdam sağlayacak ve o bölgenin halkına gelir sağlayacak projeleri hayata geçireceğiz” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x